بررسی اهمیت سئو سایت های مختلف

بررسی اهمیت سئو سایت های مختلف

در این مقاله سایت تی اس تی پلن سعی نموده است موارد کلیدی و اساسی رایج در مفاهیم سئو و بهینه سازی را به صورت کامل تحلیل و بررسی نمایید . مقاله تحلیل و بررسی مفاهیم بهینه سازی به شما کمک خواهد کرد که درک بیشتری از موضوع داشته باشید ، اما می توان به جرات گفت سئو در یک کلمه رقابت خلاصه میشه و نمیشه تنها در چهار تا تکنیک و اصول و چهار چوب و حتی علم بهینه سازی را خلاصه کرد . در این مقاله به تحلیل و بررسی رقابت انواع سایت های مختلف می پدازیم و در نهایت به نتیجه مطلوب دست یابیم با ما همراه باشید :

• سایت دانلود اهنگ و سایت دانلود فیلم

سایت های دانلود اهنگ و دانلود فیلم از جمله سایت هایی هستند که کلید واژه های این نوع سایت های از ترافیک بالایی برخوردار می باشند به عبارتی وحشتناک رقابتی بوده بخصوص کلید واژه های “دانلود اهنگ جدید” و “دانلود فیلم جدید” که در داخل ایران از سرچ بالایی برخورد است . اما وجه تمایز بهینه سازی این نوع سایت ها اینه که این سایت ها بعد از صعود به صدر نتایج در جستجو ، خیلی زود ، شروع به تولید بک لینک طبیعی کرده و بخش عمده ای از فرایند سئو و بهبود کیفیت به صورت طبیعی از فعالیت کاربران سایت ناشی می شود . کلید واژه های مرتبط با عنوان های فیلم و آهنگ حدود ده الی بیست میلیون بار در ماه جستجو میشه و خود عبارت “دانلود آهنگ جدید” به تنهایی نزدیک به دو میلیون بار در ماه جستجو میشود که یک رقم فوف العاده بالایی است . موضوع دیگر که شاید مورد بحث باشد تولید محتوای با کیفیت است لازم به ذکر است که برای سایت های موزیک تولید محتوا از اهمیت متوسط برخوردار است و بایستی محتوا به نحوی تولید شود که جهت اطلاع رسانی باشد به عبارتی برای یک مطلب دانلود موزیک نمیتوان توضیح زیادی نوشت چون اصلا مطلبی نیست که نوشته شود ولی میتوان تکست اهنگ موزیک منتشر داده شده را نیز درج نمود  . در کل منظور از محتوا یا مطلب به متونی گفته می شود که به صورت مفید بوده مثلا مقالات سئو یا مقلات بهینه سازی  و … که میتوان در موضوعات مختلفی بحث نمود . برای برچسب های نوشته ها می توانید دسته ای را به صورت دائم تکرار نمایید و مابقی برچسب ها را به صورت اختصاصی همان نوشته درج نمایید . در آخر می توانیم نتیجه گیری نماییم که جهت بهینه سازی محتوای نوشته های سایت دانلود موزیک و فیلم میتوان از مطالب مربوط به آن زمینه و برچسب های مربوط به ان زمینه استفاده کرد .

• سایت معماری و دکوراسیون

یکی از سایت های قدیمی با تاریخچه بالا سایت های معماری می باشد که قدمت بالایی در حضور نتایج گوگل دارند و به جرات می توان گفت که پربازدیدترین کلید واژه بخصوص برای استاتید در رشته عمران و دانشجویان عمران و معماری می باشد . اما کلمه دیگری نیز مانند دکوراسیون داخلی از اهمیت ویژه ای برخوار می باشد و رقابتی سنگین بین رقبای فعالیت کننده در این زمینه ایجاد شده است اما موضوعی که این کلمه را با کلمات دیگر متمایز نموده است مطالب انتشار شده توسط سایت هایی مثل سایت های خبری و تفریحی که در این موضوع اخبار و یا مقالاتی و یا تصاویری مربوط به دکوراسیون و معماری منتشر می دهند . یکی دیگر از مسائل مورد بحث زیر شاخه های این کلید واژه دکوراسیون داخلی است به طور مثال کاغذ دیواری که زیر شاخه ای دکوراسیون داخلی محسوب می شود اما نمیتوان این کلید واژه پراهمیت را در حوزه کیورد های کم رقابت قرار داد و این کلیدواژه را بی ارزش شمرد .

• سایت هاستینگ و دامنه

سایت های هاستینگ و دامنه نیز شباهت کلی با سایت های موزیک و فیلم دارند و رقابت خیلی تنگاتنگی در بین شرکت های ارائه خدمات هاست وجود دارد . به علت مشابه بودن با مطلب قبل با توضیحات مختصر این مطلب را نیز به پایان می رسانیم .

• سایت فروشگاهی

سایت های فروشگاهی نیز از جمله سایت های پربازدید و پراهمیت محسوب می شود که دارای رقبای زیادی در این زمینه دارند که با عنواین قدیمی و جدید در حال فعالیت هستند یا شروع به فعالیت نموده اند . به صورت مثال شاپینگ گوشی یا تبلت که در حال حاظر در بورس هستند نزدیک به دو میلیون در ماه در گوگل جستجو می شوند که در نهایت این موضوعات رقبایی وجود دارد که برندینگ های قوی با بودجه های میلیاردی انجام داده و به خاطر محتوا و برندینگ قوی ، لینک های طبیعی خیلی زیادی جمع کرده و در نتیجه کیفیت بک لینک های رقبا به شدت قوی هست .

سایت چت روم

سایت های چت روم هم یکی از سایت های با رقابت های اشباع و دشوار می باشد که روز به روز بر افراد رقابت کننده نیز افزوده می شود . توضیحاتی که برای سایت های بالا داده شده در مورد سایت چت روم نیز صدق می کند اما نکته دیگر که قابل ذکر است کلید واژه هایی در این زمینه مانند چت ، چت روم سرچ می شوند حدود سه الی چهار میلیون بازدید در ماه می رسند که یک امار واقعا بالایی است و رقابت را سخت و سختر می نمایید .

• سایت گردشگری یا تور

سایت های تور هم جزو سایت های پر سرچ و پر بازدید می باشد و به صورت باورنکردی از رقابت خیلی بالایی برخوردار است . بخصوص کلید واژه هایی مانند “تور ترکیه” ، “تور استانبول” ، “تور تایلند” ، “تور دبی” ، “تور کیش” و … . عبارت های مرتبط با تور ، در گوگل ماهانه حدود یک میلیون بار جستجو میشوند . رقبای سایت های تور ، رقبای قوی و پیشکسوتی هستند که برندینگ قوی داشته و اکنون هم دارند و ماهانه با بودجه های چند ده میلیونی در حال برندینگ دائم هستند و عبارت های مرتبط با تور هار خارجی مثل تور دبی چند برابر عبارت های مرتبط با تور های داخلی مثل تور اصفهان ، رقابت دارن . به علت کسب درامد از این رقابت حساس این موضوع یکی از پرهزینه ترین پروژه های سئو و بهینه سازی محسوب می شود .